واکنش داور عصر جديد به شهادت حاج قاسم

• واکنش داور عصر جديد به شهادت حاج قاسم

946526

15 دي 1398 - 10:18

22227 

باشگاه خبرنگاران جوان: سيد بشير حسيني استاد دانشگاه امام صادق (ع) درباره شهادت سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني گفت: براي نماز صبح که بيدار شدم، خبر شهادت حاج قاسم را در خبرگزاري‌ها ديدم. مثل بسياري از اخبار بدي که ابتدا آدم دوست ندارد آن را باور کند، در ذهنم خبر شهادت را انکار کردم. پيش خودم گفتم اين روز‌ها خبر‌هاي جعلي زياد است؛ شايد خبر شهادت حاج قاسم هم عمليات رواني باشد. فکر مي‌کردم نيت دشمن است که با اين خبر مردم را به هم بريزد. مدام اين افکار در سرم بود تا اينکه با کمي پرس و جو متوجه شدم، خبر صحت دارد.

وي افزود: واقعيت غير قابل انکار، اين است که پيدا کردن جايگزين براي سردار سليماني امکان پذير نيست. لطمه‌اي وارد شده که کمر سپاه اسلام را شکسته است. مدت‌ها زمان مي‌برد که اين زخم بزرگ التيام پيدا کند. شهادت حاج قاسم داستان تلخي است که نبايد فراموشش کنيم. از طرفي اين اتفاق‌ها براي ملت ايران نويد بخش است؛ چراکه در باور و عقيده اثر مي‌گذارد و دل‌ها را به هم پيوند مي‌دهد. بعد از ناآرامي‌هاي امسال و اتفاقات اخير باز هم مردم ايران کنار هم قرار گرفتند و دست‌ها را به هم گره کردند. خداوند عالم مي‌خواست دوباره ملت ما بيايند، آغوش به روي هم باز کنند و دل‌ها به هم نزديک شود. شهادت حاج قاسم باعث شد مردم پشت به پشت يکديگر بايستند.

حسيني درباره اتحاد مردم ايران بعد از شهادت حاج قاسم سليماني اظهار کرد: کساني که شايد مقداري ترديد داشتند و زانوهايشان در مسير انقلاب سست شده بود، به برکت اين خون دوباره دل هايشان در مسير دشمني با استکبار جهاني مصمم و مشت هايشان محکم شد. همه چيز امروز کنار رفت. هر چه موضوع چپ و راست، اين حزب و آن حزب مطرح بود، با شهادت حاج قاسم کنار رفت. حتي عده‌اي که خيلي اين موضوعات برايشان اهميت نداشت، احساس تغيير کردند. در نماز جمعه هفته گذشته باز هم شاهد حضور افراد متفاوت بوديم که ديگر رنگ، تيپ، مدل و در کل ظاهرشان نشان دهنده هيچ چيز نبود و همه با هم بودند.

اين استاد دانشگاه در ادامه بيان کرد: هميشه شهادت اميد بخش و نويد بخش است. در عين حال تلخ و عبرت آموز هم هست. شهادت بزرگي مانند حاج قاسم سليماني آن چنان مصيبتي وارد مي‌کند که هيچ چيز جاي آن را پر نمي‌کند، اما ققنوس وار باعث مي‌شود نسل جديدي در اين مسير قرار گيرند. اين مدل بي شرمانه‌اي که امريکا و هوادارنش در واکنش به شهادت حاج قاسم سليماني داشتند، ماجرا را براي همه روشن کرد. بعضي از هموطنان شايد به برخي از شبکه‌هاي ماهواره‌اي حس و حالي هم داشتند، اما با توجه به واکنشي که نسبت به شهادت سردار سليماني داشتند و از خود شعف نشان دادند،بغض و کينه دارند.

وي در پايان گفت: خون شهيد پاک مي‌کند؛ همه ناپاکي‌ها را مي‌شويد و از بين مي برد. اين شهادت مي تواند حلال بسياري از مشکلات ما از جمله مشکلات اقتصادي باشد. الان همه ما احساساتي هستيم و سخت به انتقام فکر مي کنيم اما بايد از ظرفيت اين شهادت، در دراز مدت و خوب استفاده کنيم. از طرفي بايد به آرمان‌هاي بلند‌تر فکر کنيم.

حسيني با بيان اينکه بايد عظمت شهيد را بفهميم، گفت: حاج قاسم سليماني وجودش نعمتي براي جهان بود. اين که داعش تا اروپا نفوذ کرد و چه بساطي را در خاورميانه به وجود آورد، براي همه روشن است. سپاه اسلام با حاج قاسم، داعش را نابود کرد و به جهان آرامشي بخشيد. بايد اين شهيد جهانيِ با عظمت را بشناسيم. نگرانم باز هم در کشور شهادت سردار سليماني را حزبي و جناحي کنيم و بخواهيم با بعضي کار‌هاي نادرست جامعه را شقه کنيم. اگر جلوي انشقاق را بگيريم اتفاق خوبي خواهد افتاد.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : شهادت ,قاسم ,سليماني ,کنيم ,مردم ,واکنش ,قاسم سليماني ,واکنش داور ,سردار سليماني ,شهادت سردار ,مردم ايران ,شهادت سردار سليماني
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دارالترجمه رسمی مطهری 186 فروشگاه چله Mary آقاي ترشیده (پسر ترشیده سابق) yadakyar علی گنجی زاده جدیدترین مطالب روز musicmfazel mizkade